The-Blackjack-Guide (2007) veiktajā aptaujā tika noskaidrots, kuras grāmatas pieredzējuši blackjack spēlētāji visbiežāk iesaka citiem spēlētājiem. Šīs ir 10 visbiežāk ieteiktās grāmatas par nūju spēli:

Stanford Wong Professional Blackjack (1994).
Klasiska blackjack grāmata, kas tiek uzskatīta par labāko grāmatu par populāro Hi-Lo kāršu skaitīšanas sistēmu. Tajā iekļauti pamatstratēģijas skaidrojumi un stratēģijas tabulas, kā arī variācijas dažādiem noteikumiem. Grāmata paredzēta nopietniem spēlētājiem ar daudz detalizētas informācijas – tā nav īsti domāta iesācējiem.
Blackjack Attack: Don Schlesinger (2005): Spēlēt kā profesionāļi.
Šī grāmata ir paredzēta pieredzējušākiem kāršu skaitītājiem, kas jau ir iepazinušies ar stratēģijām, un tajā ir ļoti detalizēti izpētīti un izskaidroti statistikas dati par stratēģijām un to, kā tās piemērot. Šī grāmata nav vieglākā lasāmviela, un, ja jūs vēlaties apgūt kāršu skaitīšanas stratēģiju, tā nav domāta jums, taču daudzi nopietni spēlētāji bieži atsaucas uz šo grāmatu.
Blackjack Bluebook II – The Simplest Winning Strategies Ever Public by Fred Renzey (2006)
Ietver pamatstratēģiju un kāršu skaitīšanu, kā arī skaitīšanas alternatīvas ar dažāda sarežģītības līmeņa stratēģijām, kas piemērotas dažādiem spēlētājiem. KISS Count ir īpaši populāra starp tiem, kas vēlas apgūt skaitīšanu.
Blackbelt in Blackjack : Playing 21 as a Martial Art by Arnold Snyder (2005)
Snaiders ir nūju spēles leģenda, un šī grāmata ir paredzēta “spēlētājiem, kas vēlas vinnēt īstu naudu šajā spēlē”. Vienkārši, bet efektīvi padomi un triki par dažādām stratēģijām. Snaidera skaidrojumi ir domāti gan iesācējiem, gan pieredzējušākiem spēlētājiem.
Knock-Out Blackjack: The Easiest Card-Counting System Ever Devised by Olaf, Ph.D. Vancura and Ken Fuchs (1998)
K-O skaitīšanas sistēma ir vienkārša, bet spēcīga, un šajā grāmatā ir sniegts skaidrs un vienkāršs ceļvedis. To īpaši iecienījuši gadījuma spēlētāji un iesācēji. Tā nav tik efektīva kā sarežģītākas stratēģijas, un, iespējams, jūs vēlāk pāriesiet uz Hi-Lo, taču šis ir populārs veids, kā sākt nodarboties ar kāršu skaitīšanu.
Pārspēt dīleri: Edward O Thorp (1966): A Winning Strategy for the Game of Twenty-One – Edward O Thorp (1966).
Šī grāmata, kuras pirmsākumi meklējami pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados, ir oriģinālā kāršu skaitīšanas bībele. Tagad stratēģijas ir vienkāršākas, taču šī grāmata joprojām ir obligāts palīglīdzeklis nūju spēles cienītājiem.
Galdu dedzināšana Lasvegasā – Ian Andersen (2003)
Grāmatā aprakstītas nūju stratēģijas un sistēmas, kā arī daudz vispārīgu padomu par azartspēlēm, tostarp par naudas pārvaldību, psiholoģiju un veselības nozīmi veiksmīga spēlmaņa dzīvē – tāpat kā pats autors, kurš ir īsts nūju spēlmanis.
Play Blackjack Like the Pros – Kevin Blackwood (2005)
Lieliski, skaidri un izsmeļoši paskaidrojumi par progresīvo High Opt 2 kāršu skaitīšanu, tostarp vienkāršota versija, ko ir vieglāk apgūt. Apskatīta arī pamata stratēģija, citas kāršu skaitīšanas sistēmas, dažas izklaidējošas anekdotes un daudz kas cits. Lieliska lasāmviela.
The Theory of Blackjack – Peter Griffin (1999)
Pītera Grifina klasiskais darbs sniedz saprotamus skaidrojumus par metodēm un statistisko analīzi, kas ir kāršu skaitīšanas sistēmu pamatā. Diezgan smagnēja lasāmviela, taču lieliski noderēs tiem, kas interesējas par teoriju.
Million Dollar Blackjack – Ken Uston (1992)
Daži uzskata, ka mūsdienās stratēģijas ir nedaudz novecojušas un sarežģītas, taču Million Dollar Blackjack ir klasiska lasāmviela nopietniem kāršu skaitītājiem un tiem, kas interesējas par BJ vēsturi. Tajā ir lieliski stāsti par rakstnieka pieredzi 70. un 80. gados, kad viņš atradās spēles virsotnē.