Sporta derības pastāv jau gadsimtiem ilgi, un pēdējos gados, pateicoties tehnoloģijām, to popularitāte ir pieaugusi. Tagad jūs varat veikt derības tiešsaistē savā iecienītajā sporta totalizatorā vai veikt izvēli savā mobilajā tālrunī – un tas viss, atrodoties mājās. Vēl nekad cilvēces vēsturē nav bijis vieglāk veikt sporta derības.

Sporta derības noteikti var sniegt ārkārtīgi lielu prieku un uztraukumu tiem, kas aizraujas ar sportu, kā arī nopietniem derību veicējiem, kuri meklē veidu, kā gudri nopelnīt naudu. Pirms uzsākt sporta derības, būtu prātīgi izprast sporta derību pamatus.

Šajā rakstā jūs uzzināsiet 8 galvenos terminus un definīcijas, ko parasti izmanto sporta derībās.

1. Tiešās likmes

Vienkāršā likme ir visbiežāk sastopamā likme. Tā ir likme uz vienas puses uzvaru. Tiešās likmes var veikt, izmantojot vai nu punktu starpību, vai naudas līniju, vai spēles kopējo summu, lai pārsniegtu vai samazinātu likmi. Līnijas formāts var atšķirties atkarībā no sporta veida, uz kuru tiek liktas likmes.

2. Parlays

Parlay ir derības ar divām vai vairāk komandām (notikumiem), kurās visām komandām ir jāuzvar. Tā kā ir grūtāk paredzēt vairākus notikumus nekā vienu notikumu, tad, palielinoties iekļauto notikumu skaitam, palielinās arī vinnesta koeficients.

3. Teasers

Teaser ir īpašs “parlay” veids sporta derībās, kurās jūs pielāgojat punktu starpību vai kopējo summu katrai atsevišķai izspēlei. Papildu punkti tiek vai nu pieskaitīti zemākajam favorītam, vai atņemti no favorīta. Punktu starpības pārvietošanas (teasinga) cena ir zemākas izmaksas izredzes uzvarēt teaser derībās.

4. Rekvizīti

Sporta totalizatorā balva ir īpaša likme, ko sporta derību likmju likmju likmju sabiedrība piedāvā par unikālām un dažādām tēmām. Šīs likmes var būt uz sporta notikumiem, politiku un pat tiesas procesa iznākumu. Likmēs tiek izmantots naudas līnijas formāts, kurā tiek izmantotas vinnestu likmes, un tajās var būt iekļauts, piemēram, kurš gūs pirmo piezemējumu superkausa izcīņā, kurš uzvarēs nākamajās prezidenta vēlēšanās vai vai arī O. J. tiks atzīts par vainīgu, vai nē.

5. Nākotnes līgumi

Sporta derībās nākotnes izredzes tiek iepriekš izsludinātas uz dažādu nozīmīgu notikumu vai turnīru uzvarētājiem (komandu vai spēlētāju) sezonas sākumā. Sezonas vai turnīra gaitā izredzes mainās, un tās mainās atkarībā no katras komandas snieguma attiecīgajā sērijā. Tomēr derību veikšanas brīdī spēkā paliks koeficients, kas ir spēkā jūsu likmju veikšanas brīdī.

6. Kopsumma (vairāk/mazāk)

Sporta derībās totālā likme ir likme uz kopējo abu komandu spēles laikā, ieskaitot pagarinājumu, gūto metienu, punktu vai vārtu skaitu. Jūs varat likt Over – sporta derībās over ir sporta derības, kurās derību veicējs uzmin, ka divu komandu kopējais punktu skaits būs lielāks par noteiktu kopējo summu. Vai arī varat likt likmi “zem” – sporta derībās likme “zem” ir likme, kurā derību veicējs min, ka divu komandu kopējais punktu skaits būs mazāks par noteiktu skaitli.

7. Punktu starpība

Sporta derībās tā ir prognozētā punktu starpība starp divām komandām, ko norāda sporta derību likmju izcenojumi. Katrai spēlei koeficientu noteicēji nosaka “līniju”. Favorītiem ir – (mīnus) zīme, kam seko skaitlis, bet favorītiem ir + (plus), kam seko skaitlis. Lūk, NFL līnijas piemērs:

Čikāga + 7

Baltimora -7

Baltimora ir favorīts, un, lai uzvarētu, tai jāuzvar ar 8 vai vairāk punktu pārsvaru. Ja viņi uzvar ar precīzi 7 punktu pārsvaru, spēle ir “push” jeb neizšķirts, un jūs saņemat savu likmi atpakaļ. Ja Baltimora uzvar ar 6 vai mazāk punktiem vai zaudē spēli, tad naudu vinnē tie, kas likuši uz Čikāgu.

Bieži vien jūs redzēsiet 1/2 punktu, piemēram, Baltimora ir -7 1/2 punkti. Tas izslēdz “stumšanas” iespējas, jo komanda nevar iegūt 1/2 punktu.

Dažreiz var redzēt spēles, kurās starpība ir “Pick” vai “PK”. Tas nozīmē, ka līnija ir 0 un punkti netiek ņemti vērā… vienkārši izvēlieties uzvarētāju. Punktu starpības likmes var būt vai nu “straight”, vai “parlay” likmes.

8. Naudas līnijas

Sporta derībās tās ir naudas izteiksmē izteiktas likmes. Naudas likmju gadījumā, ja ir mīnuss (-), jūs uzliekat šo summu, lai vinnētu simts dolārus, bet, ja ir plus (+), jūs saņemat šo summu par katru uzlikto simts dolāru. Mīnus zīmi izmanto favorīti, bet plus zīmi – zaudētāji.